Problem ze snem w pozycji leżącej - jak mam sobie z nim poradzić?

Mam poważny problem ze snem w pozycji lezacej: mogę być bardzo senny i zmeczony, na siedząco i stojąco czuje przyjemne odplywanie, natomiast natychmiast po położeniu się zaczynam czuć rozdrażnienie, pobudzenie, myśli iprzyspieszaja. Do tego zaczynam szybciej oddychać, serce przyspiesza, czuje adrenalinę, powieki nerwowo drgaja i brzęczy mi w głowie. Sen jest niespokojny i przegrywamy. Rano czuje się okropnie zmęczony i ta adrenalina i napięcie schodzi dopiero po 2-3 godzinach. Ekg, mri głowy w normie. Żadne leki ziołowe nie pomagają, uprawiam sport.

Witam Pana,

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.

Problemy ze snem – bezsenność, wybudzanie się itp. najczęściej

mają podłoże psychologiczne.

Do najczęstszych przyczyn zaburzeń snu należą stres, przeżywane emocje,

przykre doświadczenia z przeszłości, depresja, zaburzenia nerwicowe,

stany lękowe, praca przy komputerze i wiele innych.

Objawy, które Pan opisuje mogą sugerować rozwijające się

zaburzenia nerwicowe.

Możliwe, że występuje lęk przed spaniem w pozycji leżącej.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności, które doprowadziły

do problemów ze snem.

Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pana nie występują, to długotrwały brak snu

może doprowadzić do zaburzeń nerwicowych, stanów lękowych i wielu innych zaburzeń.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia snu, należy dotrzeć

do źródła problemu i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Pana do skonsultowania problemu z psychologiem

i ewentualnie do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta dotrze do przyczyny Pana problemów ze snem

i pomoże Panu uporać się z zaburzeniami snu.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/