Przewlekły ból brzucha i nieprzetrawione pokarmy w kale

Witam, chce zasięgnąć porady gdyż mój tata od kilku lat odczuwa ciągły ból z lewej strony brzucha. Miał robioną gastroskopie i wynik pokazał kilka nadżerek .W pewnym momencie jego kał był nie przetrawiony w jakiej postaci połknął pokarm w takiej został wydalony .Lekarz przepisał mu creon ale on pomógł tylko chwilowo . Ostatnio zauważył że nie może dużo pić wody gdyż odczuwa ból po większej ilości płynów, kwaśnych i ostrych potraw.prosze o pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tata powinien zostać przebadany pod kątem chorób trzustki i wątroby, poza gastroskopią konieczne może się okazać wykonanie kolonoskopii oraz badań obrazowych jamy brzusznej (USG, TK). W pierwszej kolejności proponuję skontaktować się z lekarzem rodzinnym, w dalszej kolejności konieczny będzie najprawdopodobniej kontakt z gastroenterologiem.