Regulowanie krwawienia tabletkami antykoncepcyjnymi

Witam. W zeszłym roku w maju poroniłam w 2 m-cu ciąże, usunięto tabletkami dopochwowymi, przez 3m-ce miałam różne nieregularne krwawienia, po tym przez 3 m-ce cały czas krwawiłam. W końcu udało się zatrzymać krwawienie tabletkami z prolaktyną. Przez 2 cykle było w miarę okej, ale miesiączki i tak trwały około 10dni. Teraz w trzecim cyklu krwawię już 3 tygodnie cały czas również oprócz krwi występują też skrzepy. Mieszkam w Anglii jedyne badanie jakie miałam to badanie krwi,lekarz stwierdził że hormony są w porządku. Teraz dostałam tabletki antykoncepcyjne C****. Nie jestem przekonana czy to odpowiednia metoda, a jeśli tak to ile powinnam je przyjmować żeby wyregulować 3m-ce? Bardzo proszę o odpowiedź, czasami nachodzą mnie już myśli że może mam jakiś nowotwór, może powinnam przyjechać do Polski i zrobić choćby USG.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Nie ukrywam, że warto by było wykonać podstawowe badania takie jak USG, czy pełen profil hormonalny.
Antykoncepcja hormonalna jest dobrą metodą leczenia zaburzeń miesiączkowania, ale konieczne jest wcześniejsze wykluczenie innych zaburzeń. Istnieje powiem możliwość, że tabletki będą jedynie leczeniem objawowym, a nie przyczynowym. Dodam także, że doustna antykoncepcja hormonalna jest przeciwwskazana w krwawieniach o nieznanej etiologii. Z tego też względu radziłabym skonsultować się innym lekarzem.

Pozdrawiam.