Silne bóle stawów, kości i mięśni po terapiach HCV

Witam, tata jest po nieudanych terapiach HCV (2-lekowej i 3-lekowej 3 miesiące temu). Tacie pogorszył się wzrok, popsuły się zęby, odczuwa też silne bòle stawów, kości i mięśni, (biodrowe, barki, nogi). Moje pytanie - czy jest to wszystko spowodowane wirusem, jego obciążającym leczeniem czy szukać innej przyczyny? Przed terapią nie było takich bóli (poza bólem krzyża - zwyrodnienie), a podczas terapii tata miał wykonane tk jamy brz., byly powiekszone wezly, ale nie zdiagnozowano raka.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, nie można wykluczyć, że występujące dolegliwości są spowodowane stosowanymi lekami, jak również toczącym się procesem chorobowym. Konieczna jest wizyta u prowadzącego lekarza chorób zakaźnych, który po osobistym badaniu wskaże dalsze postępowanie. Pozdrawiam