Świąd policzków: czym to jest spowodowane?

Witam. Kilka dni przed okresem, w jego trakcie oraz parę dni po, moje policzki bardzo swędzą i są mocno zaczerwienione. Czasami jest to nie do wytrzymania. Jest na to jakiś sposób? Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam.

Ustalenia wymaga przyczyna opisanych zmian. Ich występowanie w okolicach krwawienia miesięcznego może być jedynie zbiegim okoliczności, ale nie mozna wykluczyć związku - konieczna jest diagnostyka. Doradzam wizytę u lekarza rodzinnego. Jesli on nie pomorze - u dermatologa, ew. ginekolga.
Pozdrawiam.