Trudności z wypuszczaniem nadmiernych gazów

Witam. Czuję że mam w sobie dużo gazów.niestety nie mogę normalnie ich puszczać,dopiero za zmianą pozycji ciała.Co zrobić w takim wypadku?

Lek. Paweł Baljon

Witam! Wzdęcia mogą być niegroźne, związane z nieprawidłową dietą, spożywaniem niektórych wzdymających pokarmów (np. fasola, groch, kapusta) lub też być przyczyną różnych jednostek chorobowych. Warto wybrać się do lekarza rodzinnego. Po zbadaniu i zebraniu wywiadu zadecyduje, czy konieczna jest dalsza diagnostyka u lekarza gastrologa.