Twardy guzek w pachwinie

Witam, od 3 miesięcy wyczuwam w pachwinie twardy guzek, nad którym się swobodnie przesuwa skóra. Ma on max 1cm długości, może mniej. Miałam robione usg węzłów pachwinowych i badał je inny lekarz dotykiem i nie stwierdzono powiększenia. Czym może być ta zmiana? Jakie badania wykonać, czy usg tkanek miękkich czy co ? Dodam, że zmiana ta nie zmienia swojego kształtu, nie powiększa się. Jest jakby wrośnięta w podłoże, ale skóra nad nią ruchoma.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Trudno jednoznacznie określić czym może być opisana zmiana. Może być to bowiem zarówno tłuszczak, włókniak, powiększony węzeł chłonny, ropień i wiele innych. Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka, w tym najlepiej wykonanie USG tej zmiany.