Zaburzenia widzenia i uczucie gorąca

Witam. Mam na imię Natalia i ostatnio nagle przez chwilę miałam czarno przed oczami, zrobiło mi się gorąco potem zaczęło mi bardzo mocno bić serce i było mi słabo ( przez około 10 min ). Miałam już tak wcześniej nie raz, ale na krócej. Ostatnio miałam trudny czas w życiu, przez problemy osobiste ( od ponad roku ) Nie chciałabym iść do lekarza jeśli to nic poważnego. Proszę o pomoc.

Proszę badać ciśnienie krwi - najlepiej przez tydzień - i zapisywać. Badanie rano i wieczór, zawsze przed jedzeniem; jeśli stosuje Pani leki, to również przed lekami.Nie powinno być niższe niż 100, najlepiej 120/70. Puls (tętno) najlepiej 60-70 na minutę.Proszę dokładnie policzyć, ile wypija Pani płynów w ciągu doby - najprościej na szklanki, powinno być minimum 8 - liczy się wszystko, także zupy. Nie liczy się mocnej kawy, mocnej herbaty, alkoholu -działają moczopędnie. Przy odwodnieniu serce ma kłopot z dotlenieniem wszystkich komórek, ma za mało krwi do tego celu, dlatego czasem przyspiesza pracę (wzrasta tętno).
Normalnie na minutę przez serce przepływa 5 litrów. A więc przyczyna może być banalna. Jeśli nie - konieczna wizyta u lekarza.