Zaczęłam brać tabletki trzy dni później

Zaczęłam brać tabletki trzy dni później, niż powinnam. W tych dniach kochałam się z chłopakiem. Od kilku dni biorę C... Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? C... przyjmuję od ok. 2 lat.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety ryzyko ciąży jest znaczne. Proszę koniecznie wykonać test ciążowy za około 2-3 tygodnie (najlepiej jest powtórzyć go jeszcze po tygodniu). W przypadku wyniku pozytywnego, należy natychmiast odstawić pigułki. Ponadto proszę brać pod uwagę to, że w tym cyklu prawdopodobnie nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję - proszę zabezpieczać się dodatkowo (prezerwatywa) przez cały cykl, podczas 7-dniowej przerwy oraz podczas pierwszych 7 dni zażywania pigułek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!