Zaniżona wartość leukocytów oraz MPV

Dzień dobry, Od kilku badań morfologii utrzymuje się u mnie zaniżona wartość Leukocytów, oraz MPV. Leukocyty mam na poziomie 3,5 (w przedziale 3,8 - 10), natomiast MPV 8,62 (w przedziale 9,00-13,00). W dniu dzisiejszym zrobiłem jeszcze rozmaz krwi metodą Schilingera i w poz. Granulocyty zasadochłonne mam z kolei wartość zawyżoną 2 (w przedziale 0 - 1). Czy jest w tych wynikach coś niepokojącego?

Witam!
Opisywane przez Pana odchylenia w morfologii krwi są niewielkie. Leukocyty są bardzo zmienną populacją krwinek i nawet gdyby oznaczał Pan ich poziom z kilku pobrań krwi w ciągu jednego dnia to wartości te mogą się różnić. Opisany przez Pana poziom leukocytów jest bezpieczny i w żaden sposób się go nie leczy. Można jedynie od czasu do czasu kontrolować morfologię, ale nie ma potrzeby tego robić zbyt często - proponuję raz na pół roku i w razie gdyby pojawiły się jakieś niepokojące objawy.
MPV oznacza średnią objętość płytki krwi i jest bardzo nieznacznie zmniejszone, więc w ogóle bym się tym nie przejmowała.
Nieco wyższa wartość granulocytów obojętnochłonnych może być związana z obecnością alergii ale to tez niekoniecznie - nie ma powodów do obaw, tym bardziej że pozostałe wartości w morfologii sa prawidłowe.