Zawroty głowy, ból karku i drętwienie rąk a rak mózgu
OD 3 MIESIECY MAM ZAWROTY GLOWY DOTEGO W LEwym rogu oka jakas latajaca plamka tak jakby niedowlad rak bol karku i bol z tylu glowy rok termu mialam robiony mri bylo ok a w tym roku doszly nowe objawy jak mrowienie i dretwienie rak czy to moze byc rak glowy
ponad rok temu
Czy autyzm jest wyleczalny?
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Opisane objawy oczywiście mogą świadczyć o procesie rozrostowym w obrębie mózgu. Jednak co bardziej prawdopodobne, opisane objawy mogą mieć swoją przyczynę w zwyrodnieniu kręgosłupa w odcinku szyjnym (ból karku i z tyłu głowy), które powoduje patologiczne ustawienie kręgów, ucisk i drażnienie nerwów rdzeniowych (mrowienie i drętwienie rąk) i zaburzenia przepływu krwi w tętnicach kręgowych (zawroty głowy i zaburzenia widzenia).W celu diagnostyki należałoby wykonać badanie tomografii komputerowej odcinka szyjnego kręgosłupa. Poza tym powinna Pani zgłosić się do neurologa, by wykluczyć inne przyczyny występujących objawów, np. stwardnienie rozsiane, w którym także okresowo mogą występować zaburzenia widzenia i niedowłady kończyn. W przypadku tak poważnych objawów niezbędne jest badanie kliniczne, nie powinna więc zwlekać Pani z wizytą u lekarza.