Zbyt niski poziom żelaza oraz Helicobacter pyroli i nadżerki śluzówki w wyniku gastroskopii

Wita serdecznie, wykryto u mnie zbyt niski poziom żelaza, poniżej dolnej granicy (coś ok. 40). Gastroskopia wykazała obecność helicobacter pylori i nadżerki śluzówki. Od tego czasu przeszedłem 4 kuracje różnymi kombinacjami leków które nie przyniosły efektu. Lekarz prowadzący twierdzi, że trzeba dać sobie z tym spokój. Nie jestem przekonany, mam 40 lat a dolegliwości (niski poziom żelaza, rzadkie bóle, wzdęcia i nieprawdopodobnie „pachnące” stolce) nie napawają optymizmem. Faktycznie odpuścić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niski poziom żelaza w tak młodym wieku, u dotychczas zdrowego mężczyzny zdecydowanie wskazuje na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Jeśli miał Pan wykonaną gastroskopię, warto wykonać jeszcze kolonoskopię. Sugeruję diagnostykę pod okiem specjalisty gastroenterologa.