Zmiana czasu na zimowy a tabletki antykoncepcyjne. W jaki sposób je teraz przyjmować?

Witam, od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne o niskiej zawartości hormonów. Moja pani ginekolog mówiła mi, że powinnam je przyjmować dokładnie co 24 godziny, nie powinnam mieć żadnych większych opóźnień. W związku z tym chciałam zapytać, czy skoro przechodzimy na czas zimowy i cofamy zegary o 1 godzinę to zamiast o 21 - jak do tej pory, powinnam zacząć brać tabletki o 20? tak żeby było równe 24 godziny przerwy między przyjmowaniem tabletek. Pozdrawiam serdecznie, MG

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj!

Tak, masz rację, teraz powinnaś przyjmować lek o godz. 20. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn pasuje Ci brać tabletki o godz 21, to przesunięcie o jedną godzinę jest dopuszczalne.

Pozdrawiam.