7 dni przerwy po błędzie w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Przy błędzie w zażyciu tabletek często zalecane jest robienie 7 dni przerwy. Dlaczego akurat 7? Czy jest to podane z zapasem czy 8 dzien nadal noże byc 'ryzykowny'?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przy błędzie czyli pominięciu tabletki należy raczej nie wykonywać 7 dniowej przerwy a także stosować dodatkowe zabezpieczenie przed 7-14 dni.