Adenocarcinoma g2 Jelita Grubego i polip

Witam, mam takie pytanie czy jeśli u mojego ojca po badania histopatologicznym stwierdzono: Adenocarcinoma g2 Jelita Grubego i polip o wym. 0,2 cmx2,1cm,0,1 cm. to można czekać miesiąc na operację czy też jest ona do wykonania jak najszybciej to możliwe ?

Żaden odpowiedzialny onkolog nie odpowie na pytanie: czy można czekać na rozpoczęcie leczenia i jak długo!!! Nie zajmujemy się przepowiadaniem przyszłości! Każdy nowotwór rozwija się w innym tempie - lekarz nie jest więc w stanie odpowiedzieć autorytatywnie na to pytanie!!! zż