Antykoncepcja po porodzie - czy to miesiączka czy upławy?

Witam! Zaczęłam brać minipigułkę ok. 7 tyg. po porodzie, zużyłam trzy opakowania, już od ok. tygodnia nie biorę. Moje wątpliwości wzbudza "miesiączka" (pojawiła się ok. 4 dni temu) - jeśli można ją tak nazwać - ponieważ krwawienie jest bardzo skąpe - w ciągu 3 godzin na podpasce jest dosłownie kropelka krwi, ale jak siusiam to mój mocz jest zabarwiony na czerwono - więc zawsze myślę że to normalny okres. Dodam jeszcze, że pod koniec brania tabletek miałam dość długo brązowe upławy - pojawiła mi się też wysypka na brzuchu i nogach, mam tendencje do grzybicy i skóry i pochwy, ale biorę przynajmniej raz w miesiącu przez 10 dni biorę leki na grzybicę. Mam nadżerkę, jeszcze małą. Czy te brązowe upławy to może być grzybica? (Powinnam brać przy braniu tabletek jakieś probiotyki?)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeśli ma Pani nadżerkę brązowe upławy mogą pochodzić z niej. Po pierwsze powinna mieć Pani pobrany posiew, jeśli zakażenia ciągle nawracają. Według wyniku posiewu powinno być wdrożone leczenie Pani i Pani męża.

Z poważaniem