Ataki nagłego osłabienia, potliwości i mrowienia

Witam mój tata ma 55 lat robi mu się często słabo, poci się, ma mrowienie w palcach, musi głęboko oddychać żeby nie omdleć, jest kierowcą przy takich atakach musi szybko się zatrzymać i odpocząć i po 20 min przechodzi. ataki są częste na tydzień 3 dni. podczas ataku gdy podniesie głowę ma zawroty. gdzie iść co robić co mu jest

Po pierwsze brakiem odpowiedzialności jest prowadzenie samochodu wiedząc, że ma takie objawy. Może do tej pory zdążył się zatrzymać, co będzie gdy nie zdąży? Co będzie gdy straci przytomność za kierownicą?
Sobie chce zrobić krzywdę, weźmie na siebie odpowiedzialność za za zdrowie i życie innych ludzi !!! I będzie w 100% winien, co innego gdy podczas prowadzenia samochodu wydarzy się coś nagle, a co innego gdy ktoś świadomie wsiada do auta wiedząc, że nie jest w pełni zdrowy a jego objawy uniemożliwiają prowadzenie samochodu.
Z tego co Pani pisze objawy są od jakiegoś czasu i Pani tata nic z tym nie robi.
Przyczyn może być wiele, zarówno internistyczne jak i neurologiczne, niektóre bardzo poważne jak np. zaburzenia rytmu serca, hipoglikemia, zaburzenia regulacji ciśnienia krwi, napady padaczkowe i wiele wiele innych.....