Awans w pracy a wskazania do odbycia terapii

Mam pytanie bardzo znaczace dla mnie.Zostalam wytypowana do awansu w pracy,miałam rozmowę z psychologiem i on stwierdził,że muszę przejść terapię psychologiczną i dopiero po odbyciu terapi mogę uzyskać awans.Jest to dla mnie bardzo dziwne,dlaczego dopiero po terapii.co jest tego powodem?Zaznaczę,że czuję sie dobrze i nie odczuwam potrzeby odbycia terapii,jednak psycholog nie chce mnie nic powiedziec,pozdrawiam

Decyzja o podjęciu psychoterapii jest decyzją indywidualną, wynikającą z odczuwania potrzeby zmiany w swoim życiu. Psychoterapia, co do której nie mamy motywacji często nie jest skuteczna. Nie pisze Pani co to za praca, jednak jest to zdecydowanie dziwna sytuacja. Z pewnością psychoterapia nie jest czymś co można komuś "nakazać".

Pozdrawiam!

Być może w rozmowie psycholog dostrzegł jakieś niepokojące sygnały, trudności czy deficyty, które później mogą wpływać na Pana funkcjonowanie w prac na wyższym stanowisku.
Czy psychologi skierował Pana na jakąś konkretna terapię?