Badania poziomu progesteronu we krwi przed przewidywaną miesiączką

Witam, robiłam badania poziomu Progesteronu we krwi (na 6-7 dni przed przewidywaną miesiączką) - wynik 10,99 (chyba prawidłowy). Powód badań: Na około 4 dni po owulacji (sprawdzanej testami owulacyjnymi) dostaję lekkiego plamienia, zabrązowionej wydzieliny i tak trwa to z różnym nasileniem aż do miesiączki (czasem 2 dni po miesiączce, mam ze 2-3 dni takiego plamienia). Cytologia jest prawidłowa. Co może być powodem? Dodam, że straciłam w X ciążę w 9 tyg. Plamienia mam odkąd sięgam pamięcią. A.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwą i prawdopodobną przyczyna są wahania hormonalne. Sugerowałabym wykonać oznaczenie panelu hormonalnego w tym LH, FSH, Prolaktyny.