Bezsilność przy zaburzeniach odżywiania

Witam Obecnie jestem w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej boję się skorzystać z psychologa myślę że wysłucha i tyle a ja potrzebuje osoby która pomoże wskaże drogę co robić.nie daje rady waze już 46 kilo sama zauważam co się że mną dzieje a najgorzej że czuję się że to mnie przygniotlo tak że chętnie bym wyszła z domu I niechby się to wszystko rozgrywalo poza mną spałam się tak że tylko płacze z bezsilności nie widzę ratunku

Witam, rozumiem Pani bezradność w walce z choroba i brak wiary, ze ktoś moze pomoc. Gorąco zachęcam jednak do wizyty u psychoterapeuty i podjęcie psychoterapii. Doświadczony psychoterapeuta jest w stanie Pani pomoc i wyprowadzić z choroby. Musi Pani choć trochę zaufać, ze są osoby, które moga i chcą Pani pomoc. Pozdrawiam

Witam,
obawy związane z rozpoczęciem terapii oraz możliwością uzyskania pomocy są dość naturalną reakcją. Rozmowa z nieznajomą osobą oraz wiążąca się z tym potrzeba ujawnienia własnych doświadczeń nie jest sytuacją codzienną. Niemniej zachęcam Panią do skonsultowania się z psychoterapeutą oraz rozważenia wizyty u lekarza psychiatry. Pomoc tych specjalistów nie polega jedynie na słuchaniu, ale na prowadzeniu oddziaływań, które wpływają na zmniejszenie natężenia objawów oraz umożliwiają poradzenie sobie z doświadczanymi trudnościami, objawami.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, zachęcam do podjęcie psychoterapii - proszę pamiętać, że psycholog i psychoterapeuta to dwa różne zawody. Psychoterapia zdecydowanie nie polega na wysłuchaniu, polega na leczeniu, zmianie zachowania poprzez lepsze rozumienie siebie, konfrontowanie się z nieadaptacyjnymi wzorcami postępowania i myślenia. Zalecam psychoterapię w nurcie behawioralno-poznawczym. Pozdrawiam.