Biegunka po zastosowaniu soku aloesowego

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie soku OKF 1,5l Aloe Vera King napój aloesowy o smaku mango. Kupiłam go, ponieważ słyszałam o dobroczynnych właściwościach aloesu, jednak zawiodłam się, ponieważ po jego spożyciu (po obiedzie i trochę w trakcie obiadu) od razu mnie "przeczyściło". Rozbolał mnie brzuch, zaczeło bulgotać w żolądku co doprowadziło do rozwolnienia. Dlaczego tak się stało? Nie wypilam tego dużo, może ok szklanki.

pozdrawiam

Witam serdecznie!
Aloes oprócz tego, że ma pozytywne działanie na skórę, rozstępy, trądzik, działa świetnie w wypadku zaparć. Ma właściwości rozwalniające, dlatego u Pani mogły pojawić się biegunki. Ja w mojej praktyce klinicznej stosuje ALOEVERA NATURHOUSE, jest to syrop, naturalny wyciąg z aloesu, trzeba przechowywać go w lodówce ponieważ nie zawiera konserwantów. Dostępny jest w sieci centrów dietetycznych Naturhouse.
Pozdrawiam,
Patrycja Kłósek
dietetyk kliniczny