Bladość, sińce pod oczami i krwawienie z nosa u chłopaka

Witam, bardzo martwi mnie stan mojego chłopaka. Ma 20 lat i od kilku miesięcy jest bardzo blady , ma widoczne sińce pod oczami i czesto puszcza się mu krew z nosa. Oddaje regularnie krew i nigdy nic mu niepokojącego nie powiedziano. Czego objawem może byc taki wyglad? Nie chce namówić się na wizytę u lekarza więc postanowiłam zapytać tutaj. Czy moge mu jakos pomoc?

Michał Springer

Witam. Objawy u Pani chłopaka mogą wskazywać na anemię. Jeżeli nie stwierdzono tego w badaniach podczas pobierania krwi, można wykonać morfologię krwi z rozmazem oraz ocenę układu krzepnięcia. Proponuję spróbować namówić chłopaka na wizytę u lekarza, którzy po zbadaniu i wykonaniu dodatkowych badań, będzie mógł udzielić pełniejszej odpowiedzi. Pozdrawiam.