Blizna naczyniopochodna w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu

Witam odebrałam wyniki TK głowy taty (74 lat)-11 mm blizna naczyniopochodna w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu.Mózg i móżdżek bez innych zmian ogniskowych.Asymetryczne zmiany zanikowe płata skroniowego i czołowego lewej półkuli mózgu.Układ komorowy położony centralnie.Kości pokrywy i podstawy bez zmian destrukcyjnych. Proszę o wyjaśnienie , czy tacie grozi paraliż już czasami pojawia się problem z podniesieniem prawej ręki czy nogi- jak temu zapobiec,jak leczyć . Z góry dziękuję

Rozumiem, że Tata lat 74 ma problemy neurologiczne : "czasami pojawia się problem z podniesieniem prawej ręki czy nogi", czyli osłabienie prawych kończyn, okresowo czy stale ?
Rozumiem, ze jest pod opieką NEUROLOGA!
Badanie TK głowy: taty (74 lat)-11 mm blizna naczyniopochodna w strukturach głębokich lewej półkuli mózgu.Mózg i móżdżek bez innych zmian ogniskowych.Asymetryczne zmiany zanikowe płata skroniowego i czołowego lewej półkuli mózgu.Układ komorowy położony centralnie.Kości pokrywy i podstawy bez zmian destrukcyjnych.
wskazuje na przebyte n8iedokrwienie lewej półkuli mózgu
Jakie są przepływy w tętnicach szyjnych i kręgowych, USG Doppler?
Na co Tata choruje przewlekle?
Konieczne dalsze leczenie u NEUROLOGA i Internisty.