Boczki i grube uda a trenowanie siatkówki

Witam,mam 13 lat,wzrostu 171.waga 63 jest aktywna fizycznie poniewaz na codzien od 4 lat trenuję siatkowkę,a mimo to mam boczki i grube uda i nawet roztępy. potrzebuje diety
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała jest w normie. Bardziej masywne uda mogą wynikać z budowy mięśni w tych partiach, spowodowanej regularną grą w siatkówkę i treningami, które angażują tę partię ciała. W kwestii nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej w innych obszarach, wskazane byłoby dodatkowe wykonywanie ćwiczeń skupionych głównie na mięśniach brzucha.
W diecie wykluczeniu podlegają słodycze, słone przekąski i tłuste potrawy oraz żywność typu fast food.
Wśród wybieranych produktów przeważać powinny zdrowe -przede wszystkim pełnoziarniste makarony, pieczywo i brązowy ryż. Źródłem białka w diecie powinno być chude mięso (głównie drób) i ryby, mleko i produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu. Warto też zadbać o wysoką podaż warzyw i owoców.

Witam, Potrzebujesz diety, ale nie odchudzającej tylko dostosowanej do Twojego wieku i potrzeb – nie powinnaś, więc ograniczać kalorii, lecz wprowadzić prawidłowe zasady odżywiania na co dzień (i to nie tylko do czasu osiągnięcia celu). Rozstępy są spowodowane zmianami hormonalnymi zachodzącymi w Twoim ciele, a nie nadmiarem kilogramów (których nie masz). Pamiętaj, żeby jeść regularnie, około 4-5 posiłków dziennie – 2 przekąski (owoce, jogurt naturalny, orzechy, itp.) i 3 większe – zawsze jedz śniadanie w domu i lekką kolację na około 2-3 godziny przed snem. Unikaj produktów, które są niezdrowe i powodujące odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha – słodyczy, produktów typu fast food, gotowych dań, jogurtów i deserów owocowych i smakowych i innych. Zacznij więcej czytać na temat zdrowego odżywiania, a bez trudności wprowadzisz te zasady w swoje życie. Pozdrawiam.