Ból gardła, kaszel i katar oraz zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy

Zaczęło się jagby standardowo od bólu gardła, kaszel lekki katar po 3 tygodniach brak jakiejkolwiek poprawy mimo 2 antybiotyków wręcz jakby nasilenie ból szyi jakby rozrywanie pulsujące wezły na szyi niespokojny sen jakby topienie i ten ból szyi. Lekarz zalecił gastroskopie - zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. 10 miesięcy łykam tabletki na refluks. Boli mnie tylna ściana gardła przy każdym przełyku. Gęsta flegma spływa po tylnej ścianie gardła. Jak można wyleczyć ten ból gardła?

Trudno mi określić dalsze postępowanie bez bezpośredniego badania. Jeśli w badaniu gastroskopowym nie stwierdzono niewydolności wpustu żołądka, przepukliny rozworu przełykowego to ból gardła zapewne nie ma podłoża gastroenterologicznego. Dlatego radziłbym w tej sprawie jeszcze bezpośrednio skonsultować się z laryngologiem, gdyż patologią może być właśnie zlokalizowana w tym miejscu, a nie głębiej.