Ból neuropatyczny krocza

Witam Mój 18 letni syn ma od roku ból neuropatyczny krocza: pieczenie, swędzenie, ból nasila się. Specjalisci u których się leczył: psychiatra-z pobtyem w szpitalu, neurolog, psycholg, seksuolog, terapeuta, lekarz od tarczycy. Połaczone z depresą. Nie wiemy jak mu pomóc. Ma kompleks małego członka. Choć to w jego głowie się dzieje.

To czym obdarowała Pani syna natura, może się mu nie podobać. I wynikać to może z funkcjonujących nadal w męskiej wyobraźni stereotypów.

Jednak kompleks małego członka najczęściej rodzi się ze sposobu myślenia prezentowanego przez Pani syna. Tymczasem prawda jest taka, że to nie długość decyduje np. o satysfakcji seksualnej.

Zachęcałabym syna aby powrócił do psychoterapii. Bo tylko dobrze poprowadzona może mu tak naprawdę pomóc.

Z pozdrowieniami,
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Może warto dać synowi więcej swobody? Rozumiem Pana troskę o syna, lecz jeżeli zbyt dużą uwagę kładzie Pan (czy też matka) na to, że syn ma problem, to tym bardziej ma on kompleksy, zamyka się w sobie itd. Proponuję rozmawiać dużo z synem ale o rzeczach nie związanych z trudnościami.
Syn powinien z własnej woli chcieć podjąć leczenie (czy tak jest?). Bez tego, narzucona terapia z góry, nie przyniesie żadnych efektów. Byc może tu tkwi problem. Depresja, kompleksy i lęki to sprawy do omówienia i przepracowania w gabinecie psychologicznym. Ale podkreślam, że syn sam powinien podjąć decyzję,że taką terapię chce podjąć. Pan, jako rodzic, może go w tym wspierać. Ale nie narzucac tego. Pozdrawiam.