Ból w lewym boku i żółty stolec a ryzyko raka jelita grubego

Czy ból w lewym boku żółty stolec mogą być objawem raka jelita grubego miałem robione w angli badanie per return ujemne krwi na krwawienie guza w jelicie ujemne usg ok czy byc moze mam jelito wrazliwe gdyż jestem streso genny .wcześniej brałem czapki na hemoroidy i piłem roztwor z saszetek na jelito .zdążyło mi się po oddaniu stolca wydalic krew jasnoczerwona.wszystkie badania robiłem w Anglii i lekarz stwierdził Ze badania krwi są ok więc Koloskopie nie będzie proszę o odpowiedź mam 37 lat

Skoro lekarz nie stwierdził potrzeby wykonania kolonoskopii to takowej potrzeby nie ma. Nie ma podstaw do przypuszczenia, że w Pana przypadku może występować rak jelita grubego. Zwłaszcza, że badanie na krew utajoną w stolcu wyszła ujemna. Jeśli ma Pan w tym względzie wątpliwości trzeba jeszcze raz z tym problemem udać się do lekarza prowadzącego.