Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesny obrót głowy i silny ból kręgosłupa

Nie mogę obrócić się w lewo.wieczorami ból jest już tak silny jakby rozrywał mi się kręgosłup między łopatkami również obrót głową jest bolesny.w dzień przy chodzeniu pod górkę każdy krok to ból.Byłam u neurologa i powiedziała że dopóki chirurg mnie nie zobaczy to może tylko przepisać rehab. żeby zmniejszyć ból.Lekarz orzecznik z ZUS-u podejrzewa uszkodzenie kręgosłupa piersiowego i nie miał zbyt wesołej miny rezonans co pół roku a rtg nikt nie zlecił i czuję się pozostawiona samej sobie.
KOBIETA ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Magdalena Pikul
81 poziom zaufania

Witam! Podane przez Panią objawy mogą wskazywać na problemy z kręgosłupem szyjnym lub/i piersiowym. Skoro na badanie rezonansu magnetycznego oczekiwanie jest tak długie to może warto wykonać konwencjonalne badanie RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego w różnych projekcjach (w których być może patologia będzie uwidoczniona). Zalecam zatem udanie się do Poradni Ortopedycznej lub Poradni Reumatologicznej, gdzie po bezpośrednim badaniu lekarz zaleci dalszą diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam.

W trakcie specjalizacji z pediatrii w Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie, interesuje się pediatrią i neonatologią.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy