Bolesny obrót głowy i silny ból kręgosłupa

Nie mogę obrócić się w lewo.wieczorami ból jest już tak silny jakby rozrywał mi się kręgosłup między łopatkami również obrót głową jest bolesny.w dzień przy chodzeniu pod górkę każdy krok to ból.Byłam u neurologa i powiedziała że dopóki chirurg mnie nie zobaczy to może tylko przepisać rehab. żeby zmniejszyć ból.Lekarz orzecznik z ZUS-u podejrzewa uszkodzenie kręgosłupa piersiowego i nie miał zbyt wesołej miny rezonans co pół roku a rtg nikt nie zlecił i czuję się pozostawiona samej sobie.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podane przez Panią objawy mogą wskazywać na problemy z kręgosłupem szyjnym lub/i piersiowym. Skoro na badanie rezonansu magnetycznego oczekiwanie jest tak długie to może warto wykonać konwencjonalne badanie RTG kręgosłupa szyjnego i piersiowego w różnych projekcjach (w których być może patologia będzie uwidoczniona). Zalecam zatem udanie się do Poradni Ortopedycznej lub Poradni Reumatologicznej, gdzie po bezpośrednim badaniu lekarz zaleci dalszą diagnostykę i leczenie. Pozdrawiam.