Brak chęci do życia po porodzie

Mam 21 lat,mam córkę niemowlęcie,od czasu porodu 4 miesiące nic mnie nie cieszy, nie dbam o swój wygląd, nie mam ochoty na pieszczoty, nie chce jesc,aby co kolwiek w domu zrobić zmuszam się tylko bym spała,nie akceptuje swojego wyglądu nie mam chęci do życia przy córce wszystko robię mechanicznie. Co mi może dolegać jako nastolatka miałam problem z wahaniem nastroi .proszę o wskazówki

Witam,

przyczyną Pani złego samopoczucia może być wiele rzeczy, na początku była to zapewne burza hormonalna po porodzie, potem doszły zapewne kolejne czynniki – podział obowiązków w domu (być może dużo rzeczy jest głównie na Pani barkach i najzwyczajniej w świecie czuje się Pani zmęczona), poziom wsparcia ojca dziecka, wsparcie bliskich ogólnie. Jeśli od porodu minęło 4 miesiące, a Pani stan emocjonalny się nie poprawia, zachęcam do kontaktu z psychologiem by odkryć przyczyny tego stanu rzeczy. Jak rozumiem te wszystkie wymienione rzeczy, których Pani nie robi, chciałaby Pani robić tylko nie starcza Pani motywacji? Terapia mogłaby w tym pomóc.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Dzień dobry,

Nikt nie może diagnozować Pani objawów bez osobistego badania.
Stąd jak najbardziej namawiam na konsultacje/wizytę u lekarza psychiatry, który Panią zbada, a następnie zaproponuje odpowiednie postępowanie.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.