Brak odczuwania głodu i utrata wagi

Witam mam taki problem nie odczuwam głodu od dwóch tygodni przez ostatnie 1,5 roku byłam w Anglii i schudłam tam sporo mimo to ,że jadłam normalnie ważyłam 85kg teraz na wzrost 175cm jestem w Polsce i mam wagę 65kg.Nie chce mi się jeść a jak zjem jest mi nie dobrze na żołądku objawia się to odczuciem wymiotnym ale nie dochodzi do tego.Co mam robić martwie się czy t jakaś choroba,zakochanie czy ma na to wpływ tęsknota za kimś?Proszę o pomoc!!!!!!!

Witam,

niestety na podstawie krótkiego opisu, ciężko jest ustalić przyczynę. Dla dokładniejszej diagnozy należałoby przyjrzeć się bliżej Pani diecie, codziennej aktywności.
Stan emocjonalny od zakochania się, poprzez stres, nerwicę, stany depresyjne mogą jak najbardziej dawać różne objawy ze strony układu pokarmowego, takie jak: niechęć do jedzenia, mdłości, biegunki, zaparcia, nadmierne łaknienie, kompulsywne objadanie. Należałoby jednak również wykluczyć inne przyczyny, takie jak niedobory (witamin z grupy B, cynku, żelaza), zapalenie błony śluzowej żołądka, infekcje przewodu pokarmowego i inne. Dietetyk na podstawie wywiadu może pomóc w diagnozie, zwłaszcza jeśli jest ona na tle emocjonalnym. Warto jak najszybciej skonsultować obecny stan, ponieważ brak odpowiedniej ilości składników w Pani diecie może prowadzić do poważnych niedoborów.Poleciłabym wizytę zwłaszcza u psychodietetyka, który zwróci uwagę na tą sferę emocjonalną związana z żywieniem. Należy również udać się do lekarza w celu wykluczenia innych przyczyn.

pozdrawiam
Barbara Wójcik
Dietetyk