Brak okresu w przerwie pomiędzy blisterami tabletek antykoncepcyjnych oraz krwawienie po stosunku

Witam, Mam 19 lat, jestem od prawie dwóch lat w stałym związku i współżyjemy od jakiegoś czasu.Nasze zabezpieczenia to prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne.Dodam, że ZAWSZE zabezpieczamy się na te dwa sposoby.W tygodniu poprzedzającym przerwę w tabletkach zdarzyło mi się delikatne krwawienie po stosunku, które szybko ustało. Teraz, gdy nadeszła przerwa,okresu nie ma - powinien być wczoraj. Dodam, że miałam stwierdzoną delikatna nadżerkę. Co może być przyczyną braku miesiączki?

Nadżerka nie jest przyczyną braku miesiączki. Prawidłowe stosowanie wymienionych dwóch metod antykoncepcyjnych redukuje możliwość zajścia w ciążę prawie całkowicie. W tej sytuacji proponuję aby zgłosiła się Pani do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyny takiego stanu.