Brak plamienia w 3. dniu przerwy w stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam 20 lat, od około roku biorę tabletki antykoncepcyjne, poza nimi, wraz z moim chłopakiem, używamy też prezerwatyw. W chwili obecnej jest 3 dzien, 7 dniowej przerwy, ale nie pojawiło się żadne plamienie, ani ból brzucha. Dodam, że wraz z partnerem aktywnie współżyjemy. Czy w takim wypadku, możliwa jest ciąża?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można wykluczyć ciąży gdyż żadna antykoncepcja nie daje 100% pewności, natomiast myślę że ryzyko ciąży jest niewielkie przy stosowaniu antykoncepcji zgodnie z zaleceniami. Proszę zacząć od testu ciążowego i jeśli krwawienie nadal się nie pojawi proszę udać się do ginekologa.