Brak zainteresowań, zobojętnienie i brak motywacji

Witam, mam 18 lat i mam moim zdaniem dość poważne problemy z psychiką. Jestem obojętny na wszystko. Nie mam jakichś szczególnych zainteresowań, próbowałem sił w sporcie ale szybko skończył mi się zapał i motywacja. Czasem czuje taki brak motywacji że ciężko mi wstać z łóżka. Mam problem w kontaktach z innymi ludźmi. Rzadko z kimś rozmawiam, a większej grupie zazwyczaj cały czas jestem cicho. Wydaje mi że ostatnio coraz bardziej zamykam się w sobie. Myślę nad pójściem do psychologa.

Dobra myśl. Konsultacje psychologiczne, a jeszcze lepiej psychoterapia, mogą pomóc w przezwyciężeniu Pana trudności. Zobojętnienie i zahamowanie to objawy, z którymi da się i warto pracować. Wspólnie z kimś obiektywnym, życzliwym i znającym się na mechanizmach działania ludzkiej psychiki, może Pan odnaleźć dla siebie i motywację, i własną drogę rozwoju i realizacji swoich "talentów".

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Dzień dobry,
Wprawdzie nie wszyscy muszą mieć szczególne zainteresowania, a to, czy jest się "duszą towarzystwa" to kwestia temperamentu - jednak brak motywacji i zobojętnienie są sygnałem , że trzeba poszukać pomocy. Pisze Pan , że z powodu braku motywacji ciężko wstać z łóżka i że nie wytrwał Pan w uprawianiu sportu. Nie Pisze Pan, jak długo trwaja te problemy, czy kiedyś było inaczej ?Trudno odpowiedzieć przez internet nie mając więcej informacji, ale może być i tak, że to co Pan określa brakiem motywacji może być brakiem sił i energii. Proszę zgłosić się do psychologa/ psychoterapeuty. Trzeba określić podłoże Pana trudności i opracować strategię działania. Pozdrawiam serdecznie.