Brązowa wydzielina pod koniec brania tabletek

Witam! Mam 22 i od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio zdążyło mi się pominąć 2 tabl i to z tygodniowym odstępem. Za każdym razem wzięłam szybko 2 tabletki (biorę zawsze wieczorem więc następnego dnia wzięłam 2 na raz rano, ale nie wiem czy dobrze?). Przed wzięciem ostatnich 4 tabletek pojawiła mi się jakaś brązowa wydzielina i była coraz większa i teraz wzięłam ostatnią tabletkę i jest nadal i jest jej tak dużo, jak w czasie okresu, ale nadal jest brązowa. Co to może oznaczać? Tego dnia, kiedy miałam wziąć jedną z 4 ostatnich tabletek kochałam się z chłopakiem (mimo niewielkiej ilości brązowej wydzieliny). Czy to może być związane z ciążą? Proszę o odp.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Postąpiła Pani niewłaściwie przyjmując na raz 2 tabletki. Powinna Pani jak najszybciej przyjąć pominiętą tabletkę (np. następnego dnia rano) a kolejną o zwykłej porze. Jeśli wzięła Pani kolejną kilkanaście godzin za wcześnie, to odstęp między przyjętą wcześniej a jeszcze następną, mógł być za długi. Wszystko to mogło spowodować osłabienie działania tabletek, co jak wdać skutkowało wcześniejszym wystąpieniem miesiączki.

Wątpię, aby wydzielina sama w sobie była skutkiem ciąży (jest to raczej krwawienie z odstawienia), jednak nie jestem w stanie ocenić ryzyka ewentualnego zapłodnienia, ponieważ nie napisała Pani, które tabletki zostały pominięte.