Centralnie w LP widoczne są mikrozwapnienia i asymetryczne zagęszczenie miąższu
Bardzo proszę o interpretacje badania mammograficznego: Piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym, mastoplastycznym. centralnie w LP widoczne są mikrozwapnienia i asymetryczne zagęszczenie miąższu, wymagające weryfikacji sonograficznej. Poza tym zmian wyodrębnionych nie wykazano. Rozsiane mikrozwapnienia obustronne. W prawym dolw pachowym cienie węzłów chłonnych.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Budowa piersi nie jest prawidłowa, choć nie wykazano jednoznacznie ognisk neoplastycznych. Zwapnienia to skutek działania hormonów i procesów zapalnych. Wskazana weryfikacja opisanej zmiany.