Clostridium difficile i biały śluz w kale

kilka dni temu po opeacji kolana miałem podawane antybiotyki , niestety bez osłonnych leków . Moje jelita zostały wyjałowione. Wylądowałem na zakaźnym oddziale stwierdzono Clostridium difficile tak wyszło w badaniach, podano mi antybiotyk który wybrałem, (ścisła dieta) obecnie jestem na lekkiej diecie już tydzień po antybiotyku i obecnie biore priobiotyk Enteromax (lekarz polecił że najlepsze na ową bakterie. Obecnie zauważyłem ze mam biały śluz w kale czy może to być nawrót biegónki.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Jeśli oprócz białego śluzu w kale pojawi się ropa i/lub krew oraz zacznie Pan gorączkować oraz pojawi się biegunka należy pilnie skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych.