Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jaki czas należy wykonać cytologie u osoby po porodzie?

Witam. Mam 28 lat i 2 miesiące temu urodziłam, chciałam wiedzieć co jaki czas powinnam wykonywać cytologię, mam duże obciążenie rodzinne (mama, babcie, ciocie - każda miała nowotwór) ale wiem ze nowotwór szyjki macicy nie jest dziedziczny, jednak w wielu źródłach znalazłam ze przy obciążeniu rodzinnym powinno sie wykonywać nawet co pół roku czy to prawda?
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że ok. 90 % tego, o czym myślimy po prostu nie wydarza się.

Powracając do Pani pytania, są różne teorie, jedni specjaliści są zdania, że wystarczy raz na rok, inni że raz na dwa lata i Pani usłyszała opinię, że co pół roku.

Natomiast bardziej skupiłabym się na przyjęciu takiego stylu życia i na stworzeniu przestrzeni życiowej dla samej siebie (najważniejszej dla Pani Osoby).

Uregulowany tryb życia, umiejętne przechodzenie od punktu A do B i C, i nie od razu od A do J. pozwala na tzw. "smakowanie życia" Życie niesie niespodzianki, mniejsze, większe, na co dzień plany ulegają zmianie, często niezależnie od Nas. Trzeba wierzyć mocno, ze cokolwiek się dzieje, jest to dobre i Świat Nam sprzyja, pomimo że wygląda to inaczej. Bo tak już jest, że COŚ się dzieje po COŚ, choć to w danej chwili, czasie nie jest zrozumiałe...

Tak więc tylko przez świadome otwieranie się na zmiany i przyjmowanie tego, co się wydarza wyzwala w Nas spontaniczność. I ta spontaniczność sprawia, że jesteśmy i czujemy się młodzi... Również dzielenie się swoimi obawami, lękami, wątpliwościami, wyrażanie emocji są potrzebne, by zachować równowagę wewnętrzną.

Wspomnę jeszcze o tym, co oczywiste, że odpowiednie odżywianie, suplementacja, regularna aktywność fizyczna, regenerujący sen, oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz życzliwi i wspierający Ludzie wokół mają kluczowy wpływ na dobrostan psychiczny, fizyczny i mentalny.

Podsumowując, zdrowe i pozytywne myślenie przynosi zdrowe i pozytywne życie..., czego Pani serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy