Co jaki czas należy wykonać cytologie u osoby po porodzie?

Witam. Mam 28 lat i 2 miesiące temu urodziłam, chciałam wiedzieć co jaki czas powinnam wykonywać cytologię, mam duże obciążenie rodzinne (mama, babcie, ciocie - każda miała nowotwór) ale wiem ze nowotwór szyjki macicy nie jest dziedziczny, jednak w wielu źródłach znalazłam ze przy obciążeniu rodzinnym powinno sie wykonywać nawet co pół roku czy to prawda?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od tego, że ok. 90 % tego, o czym myślimy po prostu nie wydarza się.

Powracając do Pani pytania, są różne teorie, jedni specjaliści są zdania, że wystarczy raz na rok, inni że raz na dwa lata i Pani usłyszała opinię, że co pół roku.

Natomiast bardziej skupiłabym się na przyjęciu takiego stylu życia i na stworzeniu przestrzeni życiowej dla samej siebie (najważniejszej dla Pani Osoby).

Uregulowany tryb życia, umiejętne przechodzenie od punktu A do B i C, i nie od razu od A do J. pozwala na tzw. "smakowanie życia"
Życie niesie niespodzianki, mniejsze, większe, na co dzień plany ulegają zmianie, często niezależnie od Nas.
Trzeba wierzyć mocno, ze cokolwiek się dzieje, jest to dobre i Świat Nam sprzyja, pomimo że wygląda to inaczej.
Bo tak już jest, że COŚ się dzieje po COŚ, choć to w danej chwili, czasie nie jest zrozumiałe...

Tak więc tylko przez świadome otwieranie się na zmiany i przyjmowanie tego, co się wydarza wyzwala w Nas spontaniczność.
I ta spontaniczność sprawia, że jesteśmy i czujemy się młodzi...
Również dzielenie się swoimi obawami, lękami, wątpliwościami, wyrażanie emocji są potrzebne, by zachować równowagę wewnętrzną.

Wspomnę jeszcze o tym, co oczywiste, że odpowiednie odżywianie, suplementacja, regularna aktywność fizyczna, regenerujący sen, oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem oraz życzliwi i wspierający Ludzie wokół mają kluczowy wpływ na dobrostan psychiczny, fizyczny i mentalny.

Podsumowując, zdrowe i pozytywne myślenie przynosi zdrowe i pozytywne życie..., czego Pani serdecznie życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com