Co jest powodem bólu dużego palca?

Dzień dobry, jestem 20 letnim mężczyzną, dzisiaj wracałem z zajęć nagle rozbolał mnie paluch w lewej nodze. Wydaje mi sie że to Staw śródstopno paliczkowy palucha. Boli tylko jak staję przy nacisku na ten palec lub gdy odginam paluch do góry oraz wtedy, gdy stojąc przechylam stopę do wewnątrz powodując nacisk na ten paluch z boku. Nigdy wcześniej nie miałem takiego bólu. Paluch nie jest obrzęknięty ani zaczerwieniony. Wczoraj grałem w piłkę nożną, ale nie uderzyłem się, ani dziś rano przy chodzeniu nic mnie nie bolało. Nie jest to też haluks - palec nie jest wygięty. Proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Pana objawy nie wyglądają groźnie, ból może sam ustąpić. Jeżeli będzie sie przedłużał, konieczna może być wizyta u lekarza rodzinnego, który Pana zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!