Co jest powodem bólu głowy po przebudzeniu?

Witam, Mam 20 lat i od jakiegoś czasu budzę się z bólem głowy, który utrzymuje się cały dzień. Przy tym mam zawroty głowy i mam wrażenie, że nie mogę utrzymać w miejscu głowy. Jakiś czas temu byłam w pracy (praca siedząca) i straciłam świadomość tego co się dzieje dookoła na kilka sekund.

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, badanie MR głowy oraz EEG.
Istnieje wiele przyczyn bólu głowy.
Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok), boreliozie. Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa.
Jeśli zaburzenia świadomości będa się powtarzać, konsultacja powinna być pilna. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji neurologicznej/laryngologicznej.

Myślę, że warto byłoby zacząć konsultację od lekarza pierwszego kontaktu, który zadecydowałby, co dalej (po wstępnym rozpoznaniu symptomatycznym).

Serdeczności i pomyślności Pani życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605