Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 4 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem bólu głowy po przebudzeniu?

Witam, Mam 20 lat i od jakiegoś czasu budzę się z bólem głowy, który utrzymuje się cały dzień. Przy tym mam zawroty głowy i mam wrażenie, że nie mogę utrzymać w miejscu głowy. Jakiś czas temu byłam w pracy (praca siedząca) i straciłam świadomość tego co się dzieje dookoła na kilka sekund.
KOBIETA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, badanie MR głowy oraz EEG. Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok), boreliozie. Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa. Jeśli zaburzenia świadomości będa się powtarzać, konsultacja powinna być pilna. Pozdrawiam

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji neurologicznej/laryngologicznej.

Myślę, że warto byłoby zacząć konsultację od lekarza pierwszego kontaktu, który zadecydowałby, co dalej (po wstępnym rozpoznaniu symptomatycznym).

Serdeczności i pomyślności Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy