Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co jest powodem bólu głowy po przebudzeniu?

Witam, Mam 20 lat i od jakiegoś czasu budzę się z bólem głowy, który utrzymuje się cały dzień. Przy tym mam zawroty głowy i mam wrażenie, że nie mogę utrzymać w miejscu głowy. Jakiś czas temu byłam w pracy (praca siedząca) i straciłam świadomość tego co się dzieje dookoła na kilka sekund.
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Wskazana pełna konsultacja neurologiczna, badanie MR głowy oraz EEG. Istnieje wiele przyczyn bólu głowy. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok), boreliozie. Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego, ten zleci odpowiednie badania, jeśli trzeba skieruje do neurologa. Jeśli zaburzenia świadomości będa się powtarzać, konsultacja powinna być pilna. Pozdrawiam

0

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy są wskazaniem do osobistej konsultacji neurologicznej/laryngologicznej.

Myślę, że warto byłoby zacząć konsultację od lekarza pierwszego kontaktu, który zadecydowałby, co dalej (po wstępnym rozpoznaniu symptomatycznym).

Serdeczności i pomyślności Pani życzę, irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety