Co jest powodem szybkiego tycia oraz bólu brzucha?

Witam serdecznie. Mam pewien problem z wiazany z szybkim tyciem. Mam 21 lat, wzrost okolo 1.65 i wage obecna 74,4 kg. Gdy zobaczylam te wsge przestraszylam sie, poniewaz wczoraj miala ona,wartosc 72 kg. Jak to mozliwe ze tyle przytylam w ciagu jednego dnia? Zjadlam salatke z salaty i warzyw bez chleba, sos z makaronem i malymi kawalkami kurczaka w panierce oczywiscie zageszczony mąka, przez caly dzien tylko 2 porcje. Boli mnie brzuch od samego rana i czuje taki ucisc w brzuchu i jest on nadety.

Ewa Zawidzka Dietetyk, Wrocław

Witam serdecznie,

Niewielkie wahania wagi mogą występować w trakcie cyklu miesięcznego, z powodu zatrzymywania wody w organizmie, problemów z wypróżnianiem, dietą bogatą w sól. Warto też pamiętać, żeby ważyć się zawsze o tej samej porze, w takich samych warunkach (przed posiłkiem, rano, w ubraniu lub bez) i nie codziennie.
Bez dokładnej analizy jadłospisu i stylu życia ciężko jest stwierdzić, jakie mogą być przyczyny wzdęcia brzucha.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka

Witam serdecznie,
w ciągu jednego dnia nie jest możliwym przytyć ponad 2kg na tkance tłuszczowej, więc proszę się nie obawiać że taka waga pozostanie. Wzrost wagi mógł być spowodowany zgromadzeniem wody w organizmie lub zafałszowaniem wyniku przez wagę. Ból brzucha zaś może być przyczyną złej diety. Nie może Pani zjadać jedynie 2 posiłków dziennie. Nie może Pani głodzić swego organizmu. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Ponadto nie polecam dań w panierce i zagęszczanych mąką.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk