Co jest powodem, że mój okres trwa 2 dni?

Mój okres trwał 2 dni, poprzedni również tyle trwał. Po tym poprzednim okresie zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywnie. Dodam, że w grudniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, a do tamtej pory okres trwał 4-5 dni. Czym może być to spowodowane, że teraz jest on taki krótki?

Krwawienie podczas stosowania tabletek nie jest miesiączką fizjologiczną tylko krwawieniem z odstawienia tabletek, a po odstawieniu antykoncepcji krwawienie może wracać do cyklu fizjologicznego przez kilka miesięcy