Co mam zrobić, gdy zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w 8. dniu cyklu?

Pierwszy raz zażywam tabletki. Z własnej głupoty i braku wiedzy swój pierwszy blister zaczęłam w 8 dni cyklu. Jestem już po całym blistrze i mam 7 dniową przerwę, nie wiem teraz, czy mam odstawić tabletki, odczekać trzy miesiące i zacząć je prawidłowo stosować, czy teraz dalej je stosować zgodnie z instrukcją, czyli po 7 dniach zacząć nowy blister. Jestem w zupełnej kropce i boję się, że może to wpłynąć niekorzystnie na mój organizm. Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W tej sytuacji powinna Pani w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę. Jeśli nie jest Pani w ciąży, może Pani spokojnie kontynuować przyjmowanie tabletek, tj. po 7 dniach przerwy rozpocząć nowe opakowanie.