Zażycie pierwszej tabletki antykoncepcyjnej w 7 dniu cyklu

Witam, stosuję antykoncepcję od ok. 5 lat, z pewnych przyczyn zrobiłam 2-miesięczną przerwę i teraz ponownie rozpoczęłam stosowanie antykoncepcji lecz popełniłam pewnien błąd. Powinnam zastosować 1 tabletkę w pierwszym dniu miesiączki, a ja zamiast tak zrobić, zrobiłam 7-dniową przerwę i przyjęłam tabletkę dopiero w 7 dniu. Czy ten błąd jest istotny? Czy będę zabezpieczpona przed ciążą? W ulotce była tylko informacja, iż w przypadku zastosowania tabletki w 3-5 dniu od pojawienia się krwawienia należy zastosować dodatkowe metody zabezpieczające przez ok. 7 dni. A co w przypadku zażycia tebletki w 7 dniu od pojawienia się miesiączki? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Nie bardzo rozumiem - zrobiła Pani 7-dniową przerwę od czego? Od pierwszego dnia cyklu? W takiej sytuacji powinna Pani odstawić tabletki i rozpocząć ich stosowanie w pierwszym dniu kolejnego cyklu.