Co mogą oznaczać biegunki i bóle żołądka?

Witam, Od prawie dwóch lat mecze się z biegunka. Gastroskopia wszystko ok, kolonoskopia również ok. Tak samo w badaniu krwi i kału nic. A objawy cały czas te sama. Biegunka codziennie. Najgorzej z rana. Do tego bóle żołądka, silne i krótkotrwale. Ucisk w podbrzusza, podobny do bólów menstruacyjnych. Lekarze rozkładają ręce, nie mają już pomysłów. Co dalej robić?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli nie miała Pani jeszcze robionych badań hormonalnych, to sugeruję je wykonać, szczególnie hormonów tarczycy (nadczynność tego gruczołu może powodować biegunkę i bóle brzucha). Objawy mogą też mieć podłoże psychogenne, spowodowane przewlekłym stresem, lub nerwicą. W takim przypadku warto by było skonsultować się z psychiatrą. Pozdrawiam!