Co mogą oznaczać komplikacje po zabiegu przetoki jelita?

Witam 7 sierpnia 2018 toku przeszedłem drugą operację usunięcia przetoki, pierwsza się nie powiodła była robiona metodą bez zszywania. Druga operacja była robiona już inaczej rana cięcia była już szyta ale od 4 dni z jelita wydobywa mi się krew z ropą i jakiś płyn bez zależności czy siedzę, leżę lub chodzę oraz odczuwam lekki ból przy robieniu toalety oraz przy poruszaniu się. Nie mam pojęcia co się dzieje. Czy to coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety pana opis nie pozwala na to żeby odpowiedzieć panu na pytanie. Konieczne jest badanie i ocena kliniczna. Informacji na temat dalszego leczenia i rokowania powinien panu udzielić pana lekarz prowadzący (chirurg).