Co mogą oznaczać omamy słuchowe u 84-letniego mężczyzny?

Witam. Mój 84-letni tata ma duży niedosłuch w obu uszach, ponadto ciągle zmaga się z niedokrwistością spowodowaną krwotokami z układu pokarmowego ( choroba Leśniowskiego-Crohna, żylaki odbytu, stany zapalne- jest po operacji na niedrożność jelit. W tym roku był 2-krotnie w szpitalu z powodu krwotoków, w styczniu miał podaną krew- krwotoki masywne, w sierpniu 2018 był leczony farmakologicznie, uznano, że nie trzeba podawać krwi - parametry z badań wystarczające- hemoglobina 11. W lipcu oraz po powrocie ze szpitala ( 09.08) wystąpiły omamy słuchowe - słyszy płacz 18-letniej wnuczki, która mieszka przez ścinę, która faktycznie nie płacze, twierdzi, ze rodzice ja krzywdzą itp. Tata leczy się też na cukrzycę, prostatę, nadciśnienie. Co może powodować stan słyszenia czegoś czego nie ma? Do jakiego lekarza się udać? Nosi jeden aparat słuchowy, lecz stary, staramy się o dwa cyfrowe- czy to może coś pomóc? Pozdrawiam - Danuta

Dzień Dobry Pani Danuto,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Opisane przez Panią, niepokojące symptomy, występujące u Pani Taty, są wskazaniem do bezpośredniej konsultacji neurologicznej, który zaleci dalsze, optymalne postępowanie diagnostyczne.

Przydatne byłoby również rozpoczęcie diagnostyki od kontrolnej konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu.

Serdeczności i tylko pomyślności dla Pani i Taty,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605