Co może być przyczyną bólu nogi w okolicy uda?

Witam od jakiegoś czasu boli mnie noga dogladnie na udzie. Ból był do zniesienia choć teraz jak tylko postawie nogę boli mnie w miejscu gdzie 3 lata temu miałam krwiaka który sam się wchlonal. Bardzo boli że muszę chodzić z oparciem lub z silnym bólem. Co może być tego przyczyną i co na ten ból mogę zastosować.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią ból uda może być następstwem nabytego dawniej urazu.

Mianem krwiaka nazywamy podskórny wylew krwi z naczyń krwionośnych np. do mięśni. Powstają one najczęściej przy różnych urazach, takich jak stłuczenia, uderzenia i złamania. Aby złagodzić ból, a także pozbyć się znamienia, powinno stosować się zimne okłady oraz leki przeciwobrzękowe.

Nawrót bólowy w stłuczonym miejscu po 3 latach od zdarzenia może świadczyć o jakiejś negatywnej zmianie w jej obrębie. Zalecamy kontakt z ortopedą celem wykonania odpowiednich badań i postawienia jednoznacznej diagnozy problemu.

Podobne dolegliwości mogą także występować przy problemach z kręgosłupem, zakrzepicy kończyn dolnych, reumatoidalnym zapaleniu stawów, przeciążeniu wysiłkowym, czy osteoporozie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc w zrozumieniu Pani problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow

https://uroda.abczdrowie.pl/przyczyny-bolu-miesni

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.