Co może być przyczyną plamień przy antykoncepcji?

Witam. Biorę tabletki od 4 lat. Zmieniałam na różne i robiłam przerwy, od lutego biorę "s*****" i do tego brałam ''A*******'' 1/4 dziennie na cerę, miesiąc temu skończyłam brać ''A*******'', ale antykoncepcje biorę nadal. 03.11 dostałam okres (7 dzień przerwy, przy tych tabletkach tak zawsze dostawałam). Teraz 13.11 dostałam drugi. Najpierw jakaś wydzielina barwy brązowej z plamami krwi, a drugiego dnia już krew. Co to oznacza? Czemu tak się dzieje? Nigdy tak nie miałam i nie wiem co mam robić. Proszę o odpowiedź, ponieważ jestem zagranicą i bardzo mnie to martwi. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Plamienia śródcykliczne to dość częsty objaw niepożądany podczas stosowania preparatów hormonalnych. Szczególnie przy pierwszych kilku opakowaniach.
Często jednak okazuje się, że dany preparat jest nieodpowiednio dobrany dla konkretnej kobiety - to znaczy ma zbyt niskie dawki hormonów, czego skutkiem są właśnie plamienia.
Wynika z tego zatem, że warto pozostawać w ścisłym kontakcie ze swoim specjalistą ginekologiem jeśli takie plamienia występują.

Na naszym portalu znajduje się kilka artykułów o podobnej tematyce, np:

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/plamienie-przy-antykoncepcji-hormonalnej