Co może być przyczyną takich problemów u 32-latka?

Dzień dobry , mam problem nie wiem czy to jakaś nerwica , stres czy refluks , zaczęło się jakieś 4 tyg temu obudziłem się i było mi nie dobrze po całym dniu wszystko ustąpiło , po jakimś czasie znowu wszystko wróciło , było to po dniu w którym miałem dużo stresu do tego stopnia że nic nie bylem w stanie jeść , teraz powraca to w stresujących sytuacjach nie ukrywam że stresuje się bardzo , zamartwiam wszystkim często rozmyślam analizuje , teraz podczas nudności występują takie objawy jak Podczas odbijania czuje że wraca mi jedzenie do przełyku Czuje jak bym miał coś w gardle lecz nie sprawia mi to problemu raz to jest raz znika Czuje jak by mnie paliło lecz nie wiem czy to jest palenie może bardziej jakiś dyskomfort w okolicy mostka Jak coś zjem to często mi się odbija Miewam też ataki kaszlu które wywołuje jakieś drapanie łaskotanie w gardle Straciłem przez to apetyt Co może być tego przyczyną?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Opisany objaw wymaga konsultacji i diagnostyki w zakresie refluksu.

Wskazana wizyta u swojego lekarza pierwszego kontaktu lub u specjalisty gastrologa. Lekarz w trakcie wizyty stacjonarnej po zebraniu dokładnego wywiadu i badania fizykalnego potafi ocenić czy jest to refluks czy nerwica przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

objawy, które Pan opisuje, mogą wskazywać na różne problemy zdrowotne, w tym na nerwicę, stres, czy refluks żołądkowo-przełykowy. Ważna jest konsultacja z lekarzem, który wykona odpowiednie badanie i znajdzie przyczynę dolegliwości.

Refluks żołądkowo-przełykowy to choroba, która charakteryzuje się cofaniem treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Objawy refluksu to m.in. zgaga, uczucie pieczenia w klatce piersiowej, nudności, odbijanie się, kaszel, chrypka oraz trudności z przełykaniem.

Nerwica i stres mogą również wpływać na objawy fizyczne, podobne jak przy refluksie, czyli nudności, odbijanie się i problemy z oddychaniem. Może to wynikać z nadmiernego napięcia mięśniowego, które wpływa na układ trawienny i oddechowy.

Zalecamy, aby skontaktował się Pan z gastroenterologiem, który będzie w stanie dokładnie określić przyczynę objawów i zaplanuje dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, od którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/refluks-zoladkowo-przelykowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.