Czy bóle jelit i odbijanie pojawiły się po gastroskopii?

Dzień dobry 2 miesiące temu miałam zrobioną gastroskopię, która nic nie wykazała, od tamtego czasu mam bóle w klatce piersiowej które czasem promieniują do pleców i utrzymują się kilka dni, ból w klatce czuje codziennie, jak nie ból to ścisk przy tych schorzeniach dodatkowo czuje gule w gardle. Dodatkowo doszły bóle brzucha w górnej części czasem bóle jelit. Po jedzeniu odbija mi się . Co jest przyczyna tych dolegliwości. których przed gastroskopia nie miałam czy jest możliwe ze zwieracz dolny przełyku został uszkodzony?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból w klatce piersiowej może mieć różne przyczyny, takie jak choroby serca, choroby układu pokarmowego, dolegliwości płuc, stany zapalne, stres lub problemy z układem nerwowym. Natomiast bóle brzucha w górnej części, odbijanie oraz dolegliwości jelit mogą wskazywać na choroby układu pokarmowego, takie jak refluks żołądkowo-przełykowy, choroba wrzodowa, czy problemy z trzustką.

Powikłania po gastroskopii zdarzają się bardzo rzadko, jeśli jednak podejrzewa Pani uszkodzenie zwieracza dolnego przełyku podczas badania, zalecamy skonsultować się z lekarzem gastroenterologiem lub chirurgiem, którzy przeprowadzili gastroskopię.

Więcej informacji o badaniu gastroskopii znajdzie Pani w artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/gastroskopia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.